Ulykken skjedde like ved orkidéhagen Viveros Candy Orquídeas i Santa Brígida på Gran Canaria. Foto: Privat

23-åring omkom i frontkollisjon på Gran Canaria

Publisert Sist oppdatert

En 23 år gammel mann omkom i en trafikkulykke på GC-15 i Santa Brígida på Gran Canaria lørdag kveld. Den omkomne skal være en ung person.

Fire biler skal ha vært involvert i ulykken, og to av disse skal ha frontkollidert i svingen like ved inngangen til Viveros Candy Orquídeas.

Den omkomne skal ha vært sjåføren i en av disse bilene.

Brannmannskaper fra San Mateo, Guardia Civil og flere ambulanser rykket ut til ulykken i 22:30-tiden.

Ambulansemannskapene forsøkte å gjenopplive en ung person, men livet stod ikke til å redde. Personen ble erklært død på stedet.

En annen ble behandlet for alvorlige skader, deriblant et hoftebrudd, og er sendt til sykehus, men skal være utenfor livsfare.

To kvinner i alderen 57 og 67 år pådro seg mindre skader i ulykken.

Powered by Labrador CMS