Playa de Mogán får milliontilskudd – dette blir nytt
Playa de Mogán er en av Gran Canarias mest populære feriedestinasjoner. Nå skal strandpromenaden få en millioninvestering for å bli enda mer attraktiv.
Den populære badebyen Playa de Mogán på Gran Canaria skal få en omfattende oppgradering, takket være en investering på 2,2 millioner euro.
Blant gatene som får et ansiktsløft er Calle Alcalde Miguel Marrero, Rivera del Carmen, de la Mina, Paseo de Los Pescadores og Avenida de Las Artes.
Flere fotgjengerområder og mindre biltrafikk
En viktig del av prosjektet er ny utforming av området, med flere fotgjengerområder og mindre biltrafikk.
Fortau og belysning skal fornyes, og det er planlagt å redusere biltrafikken i områdene nærmest stranden ved å utvide fortauene her.
Strandpromenaden vil også bli oppgradert, med nye utemøbler, skyggeområder, søppeldunker og belysning.
I tillegg skal det installeres digitale informasjonsskilt med informasjon om området.
Økt fokus på lokal handel
For å støtte lokal handel vil det bli etablert en nettside for å promotere butikker i området. I tillegg vil det bli gjennomført et opplæringsprogram for butikkeiere.
Arbeidet er planlagt å starte innen utgangen av året og skal være fullført i 2024.
Tilskuddet er en del av den spanske regjeringens plan for gjenoppbygging, transformasjon og motstandsdyktighet, som finansieres med NextGeneration-midler fra EU, som spytter inn 1,7 millioner euro i prosjektet.