Siktet etter ulovlig bråtebrann på Gran Canaria

Startet skogbrann.

En betjent fra Guardia Civil under en skogbrann.
Publisert

En person er pågrepet og siktet etter at en ulovlig bråtebrann i fjellområdene på Gran Canaria kom ut av kontroll. Etterforskningen har pågått i over ett år.

Hendelsen fant sted i januar 2025 da siktede angivelig skulle rydde vegetasjon på egen tomt. Bråtebrannen kom ut av kontroll og førte til at skogen tok fyr. 

Slukningsarbeidet var svært krevende, ettersom området var vanskelig å komme seg frem i. Totalt brant rundt 100 kvadratmeter før brannen ble slukket. 

Ifølge siktelsen ble bråtebrannen utført uten tillatelse eller sikkerhetstiltak.  og uten at noen av de lovpålagte sikkerhetstiltakene var på plass. Etterforskerne kunne dessuten fastslå at det var benyttet brennbare væsker for å sette fyr på vegetasjon. 

Tips oss

Har du tips til denne eller andre saker?

Send oss tips
Powered by Labrador CMS