To av de mistenkte etter den angivelige voldtekten på et hotellrom i Las Palmas.

Tre menn siktet etter påstått gjengvoldtekt i Las Palmas

To tyske og en italiensk mann som alle jobbet for samme havneselskap er siktet i saken, etter at en kvinne angivelig ble voldtatt på et hotellrom i Las Palmas.

Publisert Sist oppdatert

Den unge kvinnen flyktet naken fra hotellrommet og fikk hjelp av ansatte, etter en angivelig gjengvoldtekt på et hotellrom i Las Palmas.

Hendelsen skjedde 16. mars. Kvinnen møtte de tre mennene på stranden Las Canteras.

Ifølge kvinnens forklaringer ble hun tvunget til å drikke alkohol, før hun hevder at mennene kledde av henne og voldtok henne, slo henne og bet henne.

To tyske og en italiensk mann er siktet i saken. Alle nekter straffeskyld.

Nå får kvinnen støtte fra en rettsmedisinsk rapport, skriver Canarias 7.

Rapporten bekrefter ifølge avisa at offeret hadde spor av sær, blod og spytt på kroppen som indikerer at hun kan ha blitt voldtatt.

Alle de tre mennene som er siktet i saken har nektet for å ha hatt samleie med kvinnen, noe rapporten motbeviser, ifølge aktoratet.

Kvinnen var overstadig beruset da den angivelige voldtekten skjedde, inne på et hotellrom.

Alle de tre mennene skal ha jobbet for et havneselskap på øya, og var ikke turister på øya.

En av mennene skal ha fått lov til å reise tilbake til hjemlandet, men er fortsatt siktet. De to andre har fått inndratt passene sine og må møte i retten med jevne mellomrom, men er løslatt.

De har også fått besøks- og kommunikasjonsforbud og får ikke nærme seg offeret mens saken behandles.

Nå som den rettsmedisinske rapporten av kvinnen foreligger skal politiet sammenligne dette med de tre påståtte overgriperne.

Powered by Labrador CMS