
Salget er i gang
Januarsalget er i gang på Kanariøyene.
Hvert år kan forbrukere glede seg over salg i mange butikker på Kanariøyene.
De fleste butikkene begynner januarsalget 6. eller 7. januar, men noen har tyvstartet og justert prisene allerede i desember.
Salget varer vanligvis gjennom januar, men enkelte kjeder fortsetter noen dager ut i mars. Rabattene varierer stort, fra 10 - 20% helt opp til 70%.
Når starter salget
Vi har sett nærmere på når de ulike kjedebutikkene starter sine salg. Noen har allerede byttet ut prislappene og i disse dager kommer flere store og populære butikkjeder til.
H&M har for eksempel allerede startet sitt salg og tilbyr 50% rabatt på en rekke produkter. De har også salg i interiør- og dekorbutikkene sine, samt på barneklær.
Bershka startet salget denne fredagen på nett, mens de røde salgsskiltene kommer opp lørdag 7. januar i de fysiske butikkene.
Cortefiel begynte salget allerede 25. desember, med rabatter på opptil 60% for å lokke julehandlende forbrukere til butikkene sine.
Stradovarius startet salget på nett denne fredagen og setter ned prisene i butikkene sine fra lørdag 7. januar.
En annen kjede som alltid er tidlig ute med vintersalget er Springfield. Salget startet like over nyttår.
Billigbutikken Lefties har også salg i disse dager. De åpnet salget på nett i dag, mens butikkene følger etter på lørdag.
Pull & Bear starter også salget sitt på nett i dag, nærmere bestemt kl. 17:00. I butikkene begynner salget på lørdag 7. januar.