
18,1 millioner euro til rehabilitering av 2000 boliger
Kommunene har allerede overlevert detaljer om de planlagte prosjektene til øyregjeringen.
Den totale kostnaden for prosjektet er beregnet å være 18,1 millioner euro fra en rekke offentlige institusjoner.
Boliginstituttet har også forhandlet med kommuner og øyrådene for å finansiere prosjektet, noe som har ført til i overkant av ni millioner euro på budsjettene.
Minister for boliger, offentlige prosjekter og transport, Sebastián Franquis, signerte en avtale med kommunene før nyttår, og arbeidet skal begynne i løpet av 2021 og 2022.
Totalt dreier det seg om 19 prosjekter i
Santa Cruz de Tenerife, Las Palmas de Gran Canaria, Tuineje, Vega de San Mateo, Telde, Moya, Gáldar, Agüimes, Valleseco, Santa Cruz de La Palma, El Tanque og San Bartolomé de Tirajana.Gran Canaria mottar 13,5 millioner euro til prosjektet, Tenerife 2,1 millioner, og La Palma får 1,4 millioner. 450 000 euro går til Tuineje på Fuerteventura.
Forhandlingene fortsetter også med Madrid, og det er søkt om tilskudd på 60 millioner euro fra EU til ytterligere rehabiliteringsprosjekter.