Foto: Privat

Ble vitne til dødsulykke på Gran Canaria: –⁠ Gikk så fort

Norsk barnefamilie på behandlingsreise ble vitne til dramatikken på Anfi del Mar.

Publisert Sist oppdatert

Sanna Kivijervi fra Alta befinner seg for øyeblikket på behandlingsreise på Gran Canaria med sin datter Milla.

Familien ble vitne til den dramatiske ulykken da en 28 år gammel kvinne fra Mogán mistet kontrollen over vannscooteren sin ved Anfi del Mar-stranda, sørvest på Gran Canaria.

Det skriver Kronstadposten.

Bygget sandslott

Datteren Milla og noen venninner som også er på Gran Canaria var i ferd med å bygge sandslott, da cannscooteren plutselig kom kjørende mot dem i stor fart.

Vannscooteren kjørte rett over sperringen som skal skille badegjester fra båter.

– Jeg trodde det var ei som tøffet seg litt og skulle ta en u-sving på innsiden. Men den u-svingen kom aldri, forteller Sanna til lokalavisa på hjemstedet, Kronstadposten.

Kastet flere meter

Kvinnen ble ifølge vitner kastet flere meter og landet på bølgebrytere av stein ved moloen. Hun døde av skadene hun pådro seg.

På tidspunktet var stranda full av mennesker, i forbindelse med et triatlon-løp.

– Gikk så fort

– Hun kjørte rett mot stranda der jentene våre satt og bygde sandslott, men det hele gikk så fort at vi ikke rakk å gi dem beskjed, sier Sanna til Kronstadposten.

Da ulykken var et faktum, sprang venninnen til Sanna bort for å hjelpe. Samtidig forsøkte hun selv å finne barna.

–De satt med ryggen til vannet, men hørte at det skjedde noe, før de ser en vannscooter og et menneske komme flyvende over dem. Sjåføren landet der hvor det veldig ofte ligger barnefamilier, fordi det er litt skygge der bak steinene til moloen. At det ikke gikk flere liv eller at ingen andre ble skadet er et Guds under, forteller hun preget til Kronstadposten.

Ingen andre personer ble skadet i ulykken på lørdag.

Powered by Labrador CMS