Foto: Vital Suites Residencia Salud & Spa Hotel

Kjøpes opp av italiensk selskap

Det italienske selskapet TAM Resorts har kjøpt opp Vital Suites Residencia Salud & Spa Hotel, som ligger i feriebyen Playa del Inglés.

Publisert Sist oppdatert

Kjeden eier tre leilighetskomplekser sør på Gran Canaria fra før, og dette er dermed den fjerde investeringen selskapet gjør på øya.

Kjøpesummen for hotellet skal ligge på 20 millioner euro, ifølge avisa Canarias 7.

Forhandlingene skal ha pågått i et år, og partene kom til enighet på tirsdag, opplyser TAM Resorts-direktør Antonio Mancinelli.

Kjeden opplyser at de ikke har noen kortsiktige planer om endringer ved hotellet, men de utelukker ikke at hotellet kan bli pusset opp på middels lang sikt.

Hotellet har fire stjerner, ble totalrenovert i 2015, har 68 rom og et spa.

Selv om TAM Resorts er italiensk-eid, ble det stiftet på Kanariøyene i 2014, av tre italienske forretningsfolk som har lang fartstid fra turistsektoren i hjemlandet.

I Italia har de seks leilighetshoteller med rundt 250 rom, ifølge Mancinelli.

De eier også Village Edén Meloneras, Alhambra Boutique og Silvi Villas i Playa del Inglés. Dette er leilighetskomplekser til ferieutleie, men har ikke vanlig hotelldrift og matservering.

Dette er dermed kjedens første forsøk på hotelldrift, når de nå overtar Vital Suites med både à la carte-restaurant, buffét og et spa.

– Målet er å fortsette å vokse. Vi er alltid på utkikk etter nye muligheter, sier Mancinelli.

Powered by Labrador CMS