
Mann bevæpnet med machete barikkaderte seg i leilighet
En mann truet partneren sin på livet med sverd på åpen gate, og barikkaderte seg i leilighet da politiet kom.
En mann er pågrepet på Gran Canaria for trusler og mishandling, etter at han truet partneren sin på livet og deretter barikkaderte seg i en bolig, bevæpnet med en machete.
Hendelsen skjedde i Telde, nord på Gran Canaria.
Mannen skal ha blitt dømt for partnervold tidligere.
Politiet rykket ut da offeret for truslene anmeldte han til Guardia Civil, for å ha truet med et sverd på åpen gate.Flere personer ble vitne til hendelsen.
Mannen skal også ha lagt ut bilde av partneren og utlovet en dusør på 4000 euro til den som kunne fortelle hvor offeret befant seg.
Da politiet skulle pågripe mannen barikkaderte han seg inne i boligen sin, bevæpnet med en stor machete, skriver politiet i en pressemelding.
Han skal ha oppført seg meget truende og aggressivt mot politiet.Etter to timer med forhandlinger overga mannen seg og ble pågrepet.
Saken er sendt til spesialdomstolen for partnervoldsaker.