Arkivfoto av flyplassen nord på Tenerife. Foto: Aisano CC BY-SA 3.0

Mor siktet for kidnapping av sønnen på Tenerife

En kvinne i 20-årene er siktet, etter at hun angivelig forsøkte å stikke av til Madrid med sønnen uten farens tillatelse.

Publisert Sist oppdatert

Det lokale politiet Santa Cruz de Tenerife pågrep en kvinne på flyplassen onsdag denne uken, mistenkt for å ha kidnappet sin mindreårige sønn.

Kvinnen skal angivelig ha forsøkt å reise fra øya med sin sju år gamle sønn, som hun og barnefaren her delt omsorg for.

Det var spesialaktoratet for mindreårige som beordret aksjonen ved Los Rodeos-flyplassen, etter en rapport fra skolen om at kvinnen hadde hentet barnet ut av skolen, angivelig for å reise til Madrid.

Kvinnen skal være i 20-årene og var i ferd med å reise fra øya med sin nåværende partner.

Barnet ble overlatt til faren. Kvinnen ble siktet i saken på stedet og deretter løslatt. Hun skal ha fortsatt reisen til Madrid uten sønnen, ifølge La Provincia.

Powered by Labrador CMS