Nå blir det liv…

Nå braker det løs med karnevalsfest i Arguineguín.

Publisert Sist oppdatert

GRAN CANARIA

Støvet hadde så vidt rukket å legge seg etter det rekordstore karnevalet i Maspalomas forrige helg, før Arguinegín satt i gang med sitt karnevalsarrangement. Denne helgen blir det fest og moro fra morgen til kveld.

Masse folk fra dag én

Allerede torsdag kveld var markedsplassen (Plaza Negra) fylt av stor flott scene, lys, lyd, handelsboder, tivoli og festglade mennesker.

Fra Scenen var det show for store og små, og sånn vil det fortsette gjennom hele helgen.

På fredag kveld er det dragshow og kåringer som står på plakaten, og det forventes mange tilreisende og stor ståhei.

For mange vil karnevalsparaden som starter kl. 19 på lørdag være det store høydepunktet.

Etter opptoget blir det show og DJ på markedsplassen. Tradisjonen tro, skal sardinen begraves i en stor seremoni på bystranden søndag kl. 20.20.

Unge og gamle i «skjønn» forening

Det mange vil oppdage, er at fest og karneval i Spania er for alle. Unge og gamle leker og danser og drikker om hverandre.

På markedsplassen får du tak i både sukkerspinn og mojito. For nordmenn er en slik blanding av interesser litt uvanlig, men i Spania er det ingen som ser noe negativt ved det. Her er det viktigste at alle er med.

Bare barn

I tillegg til opplegget på markedsplassen som omfavner alle fra 1-100 år, er det laget et eget opplegg tilpasset barn og familier i teltet ved den katolske kirken på søndag.

Klokken 10.30 er det familiekarneval. Klokken 14 er det dagkarneval med opptreden fra ulike grupper på scenen. C

Canariavisen har grunn til å tro at arrangementene på søndag vil foregå i roligere former, enn det som forventes på fredag og lørdag, for da blir det garantert liv på kanarisk vis.

Programmet

Nå er det bare å begynne forberedelsene til fire dager med India-tema i Arguineguín. Det populære karnevalet lover mye moro for hele familien.

Vi ser nærmere på programmet for karnevalshelga.

Torsdag 23. mars 2023

20:00: Karnevalsgalla

Markedsplassen i Arguineguín – Plaza Negra

Fredag 24. mars 2023

21:00: Drag Queen-galla og show

Musikk fra DJ Sofia Cristo og Grupo Arena

Markedsplassen i Arguineguín – Plaza Negra

Lørdag 25. mars 2023

11:00: Kappløp i høye hæler

Calle José Manuel Santana Garcia

19:00: Karnevalsparade – flåter, kostymer og fest gjennom gatene

Starter i Calle Damasco ved skolen

22:30: Musikk og underholdning med Armonia Show, Leyenda Joven og DJ Nichel B.

Markedsplassen i Arguineguín – Plaza Negra

Søndag 26. mars 2023

10:30: Familiekarneval med kostymeparade, kjæledyrskarneval, underholdning for barna

Foran den katolske kirken – Plaza Perez Galdos

14:00 Karnevalsfest med musikk fra Los 600, Los Aseres, Elvis Crespo tribute show og DJ Maxi

Markedsplassen i Arguineguín – Plaza Negra

20:00: Begravelse av sardinen

Markedsplassen i Arguineguín – Plaza Negra

20:30: Prosesjon og fyrverkeri

Starter ved markedsplassen og går til Las Marañuelas-stranda.

Powered by Labrador CMS