Politibetjent fikk hjerteinfarkt etter pågripelse i Alicante

62 år gamle Antonio Álvarez ligger på intensiven. Helsetilstanden skal være alvorlig, etter at han grep inn mot flere tyver på stranda i byen. «

Publisert Sist oppdatert

En betjent fra det lokale politiet i Alicante sør i Spania fikk hjerteinfarkt denne lørdagen, etter at han og andre politifolk hadde pågrepet fire tyver på Postiguet-stranda i byen.

Antonio Álvarez (62) har jobbet i patrulje- og strandenheten i byen de siste årene, og løp til for å ta tyvene i 11-tiden lørdag formiddag.

Tyvene ble fraktet til politistasjonen, og det skal ha vært da betjenten følte seg dårlig og klagde på sterke smerter i brystet.

En ambulanse rykket ut og fraktet politimannen til sykehus, der han nå ligger på intensiven. Helsetilstanden skal være alvorlig.

Álvarez beskrives av kollegaer som en godt likt og respektert politimann, skriver El Periodico.

Powered by Labrador CMS