Parque del Sur er populær men utslitt. Nå skal den fikses opp på rekordtid, sier kommunen. Foto: Canarias Noticias

Tar et skippertak for å fikse parken

Stenges fra torsdag til fredag.

Publisert Sist oppdatert

Parque del Sur, den største parken i turistkommunen San Bartolomé de Tirajana, vil holde stengt i halvannet døgn for oppussing, opplyser ordfører Marco Aurelio Pérez.

Parken vil være stengt fra klokken 07.00 torsdag 10. august til klokken 14.00 fredag 11. august

– For å gjennomføre arbeidet vi har planlagt var det nødvendig å stenge parken, forklarer park-ansvarlig i kommunen, Araceli Armas.

På noen få timer skal et stort oppbud ansatte fra park- og veietaten i kommunen gyve løs på parken.

Parque del Sur er populær og mye besøkt, men også utslitt etter mange år med manglende vedlikehold.

Nå skal blant annet toalettene repareres, treverk som benker og broen over den innsjøen skal behandles og lakkeres, skygge områder som har forsvunnet skal gjenetableres og nye informasjonsskilt skal settes opp, ifølge Armas.

– Vi har forberedt denne dugnaden i flere uker og har alt klart, med nødvendige materialer på plass, slik at alle kan gå inn i parken klokken 07.00 torsdag og få den klar på bare halvannen dag, kunngjorde Armas.

– Det er flere steder som allerede er veldig slitt. Brukerne vil merke forskjellen når vi åpner igjen, understreket hun.

Powered by Labrador CMS