Slik kan hotellet bli, dersom planene blir til virkelighet.

Vil bygge luksushotell her

Et foreslått luksushotell i La Aldea har på nytt fått fart i seg, etter at det først ble erklært som et prosjekt av offentlig interesse i 2017.

Publisert Sist oppdatert

Dersom hotellet blir til virkelighet, er planen å skape 500 jobber under konstruksjonen og 200 faste jobber når det settes i drift.

Kommunen skriver i en uttalelse at de ønsker prosjektet velkommen, og at hotellet – som skal få navnet La Aldea Active & Wellness Resort – vil gi et viktig løft til den lokale økonomien i kommunen.

Prosjektet er planlagt på en 174

000 kvadratmeter stor tomt, ved foten av Tamadaba-parken.

Hotellet skal respektere lokal arkitektur og naturomgivelsene i dalen, skriver La Provincia.

Prosjektet ble først erklært som et såkalt offentlig interesse-prosjekt av Kanariøyenes regjering i 2017. Med en slik erklæring slipper man raskere gjennom byråkratiet. Likevel har det tatt seks år før nye godkjenninger kom på plass.

Hotellet skal satse på aktive turister som ønsker å besøke et velværesenter i nærhet til naturen. Derfor er også fokuset stort på bærekraft og bevaring av området.

Powered by Labrador CMS