Nyttårskonserter utsettes på grunn av uvær
Nyttårskonsertene i de populære turistkommunene Mogán og San Bartolomé de Tirajana på Gran Canaria blir ikke gjennomført som planlagt.
Årsaken er stormen Francis, som ventes å treffe Kanariøyene med kraftig vind og regn natt til 1. januar.
Begge konsertene er nå flyttet til Helligtrekongersdag, 6. januar. Kun datoen flyttes, og begge konsertene avholdes på samme sted som opprinnelig planlagt.
Det melder kommunene selv.
I San Bartolomé de Tirajana blir nyttårskonserten arrangert ved utsiktspunktet Dunas de Maspalomas.
På scenen står Olga Cerpa og Mestisay. I tillegg deltar den prisbelønte saksofonisten Jorge Pardo. Konserten starter klokken 18.00 den 6. januar
I Mogán er det konserten med Pedro Manuel Afonso som flyttes.
Den holdes ved La Puntilla i Playa de Mogán, med oppstart klokken 18.30 den 6. januar.
– Med tanke på stor sannsynlighet for regn torsdag 1. januar har vi valgt å utsette nyttårskonserten. På den måten kan vi gjennomføre arrangementet under best mulige forhold, slik at publikum får en god opplevelse, skriver kommunen i en uttalelse.
Stormen Francis ventes å begynne å påvirke øygruppen fra kvelden. Det er sendt ut farevarsler for sterk vind, høye bølger, torden og kraftig regn. Varslene gjelder alle Kanariøyene.