Las Palmas:
Spis så mye du orker for 10 euro: Her er byens kanskje beste frokost-kupp
Anbefales.
Glem overprisede hotellfrokoster og tørre croissanter eller kjedelig sandwhich men ost og skinke. Et steinkast fra Las Canteras-stranden i Las Palmas kan du nemlig spise så mye du vil for kun 10 euro, rett over hundre norske kroner.
Det er ikke hver dag man finner et frokosttilbud som dette. Restaurante Atlanta har rett og slett truffet en nerve. Det er kanskje ikke så rart, når en enkel frokost og en kaffekopp raskt kan koste det samme de fleste andre steder.
Godt utvalg
På buffeten finner du både varm mat som eggerøre, bacon, pølser og bønner, lokal mat som chorizo fra Teror, og et eget område for deg som vil være litt ekstra sunn med frukt, juice og chiapudding.
For deg som vil ha den klassiske spanske frokosten (som inneholder alt for mye sukker), finner du også et søtsakområde.
Ubegrenset med kaffe, te og kakao er også inkludert i frokostfesten.
Restauranten, som ligger i Calle Alfredo L. Jones 37, har i skrivende stund 4,9 stjerner på Google. Her får du mye for pengene, altså, og du kan avslutte måltidet med en morgentur langs Las Canteras-stranda.
Journalistens tips: Selv om dørene åpner allerede klokken 07:00, fylles lokalet raskt opp, spesielt i helgene. Skal du sikre deg bord, bør du vurdere å booke på forhånd eller møte opp tidlig. Frokosten kan du imidlertid spise frem til klokken 11.
Nylige artikler
Disse strandtabbene kan koste dyrt
Leietakerne blir kastet ut og må betale over 24.000 euro
Spanias første flytende vindturbin godkjent for montering på Gran Canaria
Gran Canaria-stadion vil vanne gresset med tåke og tilskuernes svette
Heten øker risikoen for nyrestein: – Viktig å drikke rikelig med vann
Spania kan vente seg mer ekstremvær og flom: – Vi vet at det vil komme
Mest leste artikler
Disse strandtabbene kan koste dyrt
Havet rundt Spania varmes opp 67 prosent raskere – gir mer ekstremvær og flom
Advarer om brennmaneter på Kanariøyene: Dette må du gjøre hvis du blir stukket
Risikerer gigantbøter under ny regnskapslov
Gran Canaria får nytt kjøpesenter, skoler og 319 boliger etter rettsdom
Færre nordmenn på Kanariøyene mens antall utlendinger øker kraftig