Avslørte storstilt produksjon av marihuana på gård
Fant nesten 700 cannabisplanter.
Etterforskningen startet i november i fjor etter tips fra publikum. Politiet slo til mot en gård som skal ha fungert som et komplett senter for både dyrking, foredling og videresalg av cannabisprodukter.
Under ransakingen av gården gjorde politiet omfattende beslag av både planter og ferdige produkter.
Det ble funnet 696 marihuanaplanter i ulike blomstringsfaser, over ett kilo tørkede marihuanatopper, 1,4 kilo hasj og over 200 ferdigrullede sigaretter.
I tillegg beslagla betjentene flere krukker med cannabissirup, hasjderivater og 1 500 euro i kontanter som antas å være utbytte fra salg.
Ifølge politiet er den pågrepne mannen en kjenning av politiet og tidligere dømt for narkotikaforhold. Han fremstilles for varetektsfengsling, opplyser politiet.
Cannabis til privat bruk på egen eiendom er ikke straffbart i Spania. Salg og distribusjon er derimot straffbart.
Nylige artikler
Heten øker risikoen for nyrestein: – Viktig å drikke rikelig med vann
Spania kan vente seg mer ekstremvær og flom: – Vi vet at det vil komme
Varsler dyrere mat på Kanariøyene
To mindreårige reddet fra menneskehandel på Gran Canaria
Klart for kjempeutbygging i sør
Mest leste artikler
Risikerer gigantbøter under ny regnskapslov
Frykter prissjokk og tomme hyller om tre uker
To brødre pågrepet i Telde for kokainsalg og hvitvasking
Britisk statsborger pågrepet på Gran Canaria
Færre nordmenn på Kanariøyene mens antall utlendinger øker kraftig