Forsøkt robbet på Gran Canaria – oppdaget det i tide
Frekke tyver nasket i sekken.
Ekteparet Torill Hurlen Rødsås og Alf Rødsås opplevde et ubehagelig møte med tyver under et besøk i byen Firgas på Gran Canaria. Heldigvis oppdaget de forsøket før noe ble stjålet.
Paret er på et tre måneder langt ferieopphold på øya da hendelsen skjedde.
Oppdaget åpen sekk
– Det var ingen trengsel der vi var. Vi gikk i trappene ved fossefallene i byen, og jeg stoppet opp for å ta et bilde. Da 'snubla' noen inn i ryggen min, forteller Torill Hurlen Rødsås.
Da hun snudde seg, sto en mann og en kvinne rett bak henne.
– Han begynte da å gå vekk fra meg. Jeg tok sekken av meg og så at glidelåsen var helt åpen.
Heldigvis ble ingenting stjålet.
Tok bilde av de mistenkte
Før tyvene kom seg avgårde tok ektemannen bilde av tyvene.
– Ingen ting var vekk. Min mann skyndte seg etter dem og tok bilde. På bildet kan du se at han ser rett i kamera, sier hun.
Ekteparet oppsøkte senere politiet i nærheten for å gi fra seg bildet.
– Vi har ikke akkurat anmeldt, men ga bilde av tyvene til lokalt politi i Arucas, sier hun.
Ble paff
Selv om hendelsen kom overraskende på, opplevde de ikke situasjonen som direkte skremmende.
– Vi ble ikke akkurat redde. Det var jo på høylys dag med andre folk rundt oss. Men vi ble bare litt paff, sier Hurlen Rødsås.
Rødsås sier hendelsen likevel gjør at hun vil ta noen ekstra forholdsregler fremover.
– Mulig jeg kjøper meg en alarm, men sekk kommer jeg til å bruke. Verdisaker vil jeg heretter ha i bur inn mot ryggen.
Hun påpeker at paret har reist mye tidligere uten lignende opplevelser.
– Vi har reist på egenhånd både i Østen og Sør-Amerika mange ganger, og aldri opplevd det før, sier Torill Hurlen Rødsås.