Sender ut farevarsel

Det meteorologiske instituttet Aemet har sendt ut gult farevarsel for flere av Kanariøyene på grunn av kraftige vindkast, høye temperaturer og høye bølger.

FAREVARSEL: Aemet har sendt ut gult farevarsel for høye temperaturer, kraftig vind og høye bølger i de gule områdene fra torsdag og inn i helgen.
Publisert

Spesielt på Gran Canaria er det ventet høye temperaturer torsdag. I fjellene, indre strøk og i sørvest kan kvikksølvet krype opp mot 34 varmegrader.

Farevarselet for kraftig vind gjelder spesielt for indre strøk på Lanzarote, sør i Jandía (Fuerteventura), samt i lavtliggende områder på sørøst- og nordvestsiden av Tenerife, La Gomera og El Hierro.

Det er også meldt om noe calima (svevestøv) i høyden, spesielt på Lanzarote, Fuerteventura og Tenerife. 

Fortsetter i helgen

De samme forholdene vil fortsette inn i helgen. Aemet opprettholder det gule farevarselet for høye bølger på Gran Canaria, La Palma, La Gomera, El Hierro og Tenerife, mens det også advares mot sterke vindkast på Gran Canaria, La Gomera og El Hierro.

Lørdag er det ventet et lite temperaturfall, men det kan fortsatt bli opp mot 30 grader på sørsiden av Fuerteventura, Lanzarote og Tenerife.

Tips oss

Har du tips til denne eller andre saker?

Send oss tips
Powered by Labrador CMS