Ansatt rundstjal hotellgjestene på Gran Canaria

En hotellansatt kvinne er pågrepet i Mogán på Gran Canaria, mistenkt for å ha stjålet smykker og kontanter for store summer fra hotellgjestenes rom.

Flere politibetjenter fra Guardia Civil patruljerer et travelt kjøpesenter utendørs i Puerto Rico på Gran Canaria.
Det er ikke bare lommetyver turistene må bekymre seg for på ferie.
Publisert Sist oppdatert

Etterforskningen startet etter at en turist anmeldte tyveri av flere gullsmykker, blant annet ringer og halskjeder, til en verdi av rundt 15 000 euro.

Siden det ikke var tegn til innbrudd på rommet eller i safen, fattet Guardi Civil mistanke om at en elektronisk nøkkel var benyttet. Logger viste at et ansattkort som var meldt tapt flere måneder tidligere, ble brukt til å låse seg inn på rommet.

Etterforskere klarte å koble loggene til den mistenkte kvinnens bevegelser på hotellet. Da politiet ransaket henne på arbeidsplassen, fant de det savnede nøkkelkortet skjult i vesken hennes.

Kvinnen knyttes nå til ytterligere tre lignende tyverier ved det samme hotellet, der gjester har blitt frastålet kontanter og smykker.

Ifølge politiet er kvinnen tidligere straffedømt for tyveri og innbrudd. Hun er nå fremstilt for varetektsfengsling i San Bartolomé de Tirajana.

Har du opplevd tyveri fra hotellrommet?

Vi vil gjerne høre fra deg!

Send oss tips
Powered by Labrador CMS